Пірамідбуд
Сучасній людині просто необхідно щодня запам'ятовувати великі обсяги інформації, починаючи зі списку покупок і закінчуючи новими словами іноземної мови, що вивчається, не кажучи вже про номери телефонів, імена нових знайомих і списки справ.
Вивчаючи іноземну мову в школі, нам переважно доводилося «зазубривати» нові слова або навіть тексти. До чого це призводило? Склавши іспит чи залік, "закривши" вивчену подібним чином тему, ми одразу ж забували її, гублячи зі своєї пам'яті. Та ж доля судилася історичним датам, складним термінам і т.ін., тобто метод запам'ятовування, що зазвичай використовується, виявлявся абсолютно неефективним.
Дивно, що в наших школах ним все ще користуються, адже з часів давніх греків відомий більш ефективний метод запам'ятовування, заснований на властивості пам'яті швидко «схоплювати» зв'язок між образами, створений в уяві. Цей метод описував Джордано Бруно у своїй книзі «Про тіні ідей» ще у 1584 році.
Усі сучасні курси з вивчення іноземних мов та швидкочитання ґрунтуються на даному методі – мнемоніці (або мнемотехніці). Мнемоніка - це мистецтво запам'ятовування, мнемотехніка - система спеціальних прийомів та вправ, які полегшують запам'ятовування великих обсягів інформації шляхом створення асоціацій.
Наприклад, Вам потрібно купити в магазині 7 товарів: хліб, молоко, олію, сир, цукерки, пральний порошок та піну для гоління. Спробуйте вигадати свою історію, використовуючи ці слова. Наприклад, цілком правдоподібна розповідь про те, як Ви їли бутерброд із хліба, олії та сиру, запивали молоком і заїдали цукерками, випадково чхнули та облилися молоком. Потім пішли у ванну, випрати сорочку, але замість прального порошку помилково взяли піну для гоління… А можете уявити собі, як ці продукти влаштували війну в магазині. Чим яскравіше Ви придумаєте образи та зв'яжете їх асоціаціями, тим легше запам'ятати навіть дуже довгий список абсолютно не пов'язаних за змістом слів.
Як Ви вже, напевно, помітили, такий спосіб запам'ятовування також розвиває й уяву, що є важливим для людей творчих спеціальностей.
Бітрейніка пропонує Вам удосконалювати обсяг пам'яті та уяву за допомогою онлайн-гри «Пірамідбуд», яка розроблена на основі вищеописаної методики – мнемотехніки. Ваше завдання – побудувати піраміду. Щоб досягти цієї мети, потрібно запам'ятати кожне зі слів, що з'являються на екрані, і після закінчення демонстрації останнього з них вказати черговість, у якій вони виникали. Для цього доведеться зв'язати їх за допомогою уяви та асоціацій у неймовірну, але яскраву розповідь.
За допомогою нашого сайту Ви можете розвивати мислення також і в інших напрямках.
Рекомендуємо Вам скористатися спеціально створеною для цього програмою розвитку мислення!