Аргус
Безперечно, зір відіграє дуже важливу роль у житті кожної людини. Він робить наше життя яскравішим, багатшим, активнішим. Але чи вміємо ми користуватися цим даром, чи здатні розвивати свої можливості?
Як відомо, ми маємо центральний і периферичний зір, які доповнюють один одного. Центральний зір відповідає за точність бачення предмета, що розглядається (його деталі, форма, колір), а периферичний – за орієнтацію в просторі та в темряві. Наприклад, читаючи цю статтю чи якусь книгу, Ви дивитеся на одне слово, але бачите ще кілька літер чи слів навколо нього. Зосереджуючи погляд на одному предметі, Ви бачите, що відбувається довкола нього. Злегка розмито, нечітко, але бачите. Це і є периферичний зір.
Може здатися, що він не настільки важливий, як центральний, але це не так. Щоб переконатись у цьому, зробіть з аркушів паперу довгі трубочки невеликого діаметра та приставте їх до очей. А тепер спробуйте пройтися квартирою. Як мінімум, зменшиться швидкість Вашого пересування. Вам пощастить, якщо вдасться не зачепити одвірок або не спотикнутися об якийсь предмет, що лежить під ногами.
Цікавим є той факт, що у жінок периферичний зір розвинений краще, ніж у чоловіків. Це підтверджує статистика. Страхові компанії зазначають, що чоловіки набагато частіше потрапляють в аварії, пов'язані з боковими ударами на перехрестях. Є професії, представникам яких просто необхідно мати добре розвинений периферичний зір. Це насамперед водії та пілоти, а також спортсмени. Наприклад, хокеїсти, футболісти, гандболісти, як правило, мають практично ідеальний периферичний зір.
Але не менш важливо його розвивати людям, які хочуть освоїти швидкочитання. На курсах з розвитку цієї навички найбільше часу приділяється саме розвитку периферичного зору. На курсах по развитию этого навыка львиная доля времени уделяется развитию периферического зрения.
На Бітрейніці Ви можете тренувати периферичний зір за допомогою онлайн-гри «Аргус». Суть її полягає в тому, що потрібно помітити та вказати, з якого боку знаходилося число, більше за значенням – ліворуч чи праворуч. Спочатку числа розташовуватимуться досить близько, але з досягненням нових рівнів, при ускладненні гри, вони будуть рознесені все далі й далі від центру, а час їх демонстрації скоротиться. На останніх рівнях Вам доведеться вловлювати значення чисел лише «краєм ока». І, звичайно, чим більше Ви будете тренуватися, тим кращих результатів досягнете.
Розвивайте свій мозок на Бітрейніці! Якщо бажаєте, Ви можете скористатися спеціально розробленою програмою тренування мозку. Зреєструйтеся і приступайте просто зараз!